Це наукова ядерна підкритична установка, яку розміщено у Харкові для наукових досліджень.
Про це повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України, передають Шо?!Новини.
Після ворожої атаки «шахедами» 4 квітня, о 08:30, без зовнішнього електропостачання залишилася ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів».
Таку інформацію надала експлуатуюча організація Національний науковий центр «Харківський фізико – технічний інститут», де знаходиться ядерна установка.
Це єдина у світі наукова ядерна установка, яку заснували на підкритичній збірці. Вона керується лінійним прискорювачем електронів».
На щастя, спрацювала система аварійного енергозабезпечення. Підключилися генератори на дизелі. Радіаційна ситуація наразі під контролем.
