Через обстріли Харкова було знеструмлено єдину у світі ядерну установку

Це наукова ядерна підкритична установка, яку розміщено у Харкові для наукових досліджень.

Про це повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України, передають Шо?!Новини.

Після ворожої атаки «шахедами» 4 квітня, о 08:30, без зовнішнього електропостачання залишилася ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів».

Таку інформацію надала експлуатуюча організація Національний науковий центр «Харківський фізико – технічний інститут», де знаходиться ядерна установка.

Це єдина у світі наукова ядерна установка, яку заснували на підкритичній збірці. Вона керується лінійним прискорювачем електронів».

На щастя, спрацювала система аварійного енергозабезпечення. Підключилися генератори на дизелі. Радіаційна ситуація наразі під контролем.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів