Весна 2026 року буде короткою – на нас чекає холодний березень, аномально теплий квітень і спекотний травень. Синоптики кажуть, що класичного поступового потепління чекати не варто.
Про це повідомляє ТСН, передають новини Харкова.
Березень обіцяє бути примхливим і більше нагадуватиме затяжну зиму. До середини місяця будуть нічні морози до -15°C та засипатиме мокрим снігом. Навіть бабак Тимко, хоч і напророкував тепло з середини березня, навряд чи врятує від ожеледиці на дорогах. Справжнє танення снігів почнеться лише після дня рівнодення, 20 березня, і води в річках буде дуже багато.
А от квітень вирішить надолужити згаяне аномальним теплом. Якщо перша його половина ще буде сирою, то після 20-х чисел настане “молоде літо”. Температура може різко підскочити до +22°C, а в окремі дні навіть до +27°C. Це значно вище норми, тож сади зацвітуть миттєво.
Травень же взагалі не збирається грати у весну – він буде спекотним і сухим. Метеорологічне літо прийде завчасно, принісши з собою перші грози та шквали. Головний плюс сезону – великі запаси вологи в ґрунті після сніжної зими, що дуже тішить аграріїв. І не забудьте, що 29 березня ми знову переведемо стрілки на годину вперед, тож вечори нарешті стануть довгими та світлими.
