Перший дзвінок у школах Харкова вже дуже скоро, а саме наступного понеділка. 1 вересня за парти сядуть близько 17 тисяч учнів. Але навчатимуться вони під землею. У місті ніхто не стане ризикувати дітьми.
Про це повідомив міський голова Ігор Терехов в ефірі телемарафону “Єдині новини”.
З 1 вересня у Харкові працюватимуть сім підземних шкіл і шість переобладнаних станцій метро. Там діти будуть навчатися, незважаючи на повітряні тривоги, у цілковитій безпеці.
Чи будуть лінійки 1 вересня
За словами мера, цього року у Харкові до першого класу вже записалося 6 тисяч дітей. Всі вони підуть до школи офлайн, а свято Першого дзвоника відбудеться безпосередньо у підземних навчальних закладах.
“Для нас це дуже важливо, бо це — емоція наших маленьких містян”, – наголосив Терехов.
Чому навчання відбуватиметься лише під землею
Посадовець пояснив, що через щоденні обстріли й масштабні руйнування у місті наразі неможливо забезпечити безпечне навчання “на поверхні”.
“Ми перебуваємо практично кожного дня під постійними обстрілами. І руйнації — жахливі, руйнації наших шкіл”, — зазначив він.
Як підготувався Харків
За словами мера, вже шість станцій метрополітену переобладнані під класи, де школярі зможуть навчатися. Крім того, до 1 вересня місто матиме сім сучасних підземних шкіл, три з яких збудували нещодавно.
“І будемо розпочинати з 1 вересня навчання дітей”, – підсумував Терехов.
Раніше голова ХОВА Олег Синєгубов закликав школи відмовитися від святкових заходів 1 вересня, а якщо і проводити – то тільки в укриттях. Все – через безпекову ситуацію у місті.
