Нафтопродукти можуть потрапити у підземні водоносні горизонти через грунт.
Про це повідомляє Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ, передають Шо?!Новини.
ОЦКПХ регулярно перевіряє об’єкти довкілля після обстрілу росіянами нафтобази у Харкові. Минулого тижня також проводили відбір та дослідження проб води.
Фахівці перевірили каптажі природних джерел (Петренки 1, 2, 3) та по вул. Печенізькій, 1-А (біля моста по проспекту Льва Ландау). Також колодязі та індивідуальні свердловини біля приватних будинків, які можуть бути забруднені нафтопродуктами.
Дослідження показало, що вміст нафтопродуктів не перевищує гігієнічний норматив ≤ 0,1 мг/дм3. Проте ризики залишаються. Тому харків’ян закликають наразі не користуватися водою з каптажів природних джерел та зі свердловин, якщо вони наближені до місця аварії.
