У Харкові засудили офіцера ДСНС, який дезертирував у перший день війни

У Харкові винесли вирок капітану ДСНС Володимиру Ю., який зник зі служби у перші години повномасштабного вторгнення.

Про це йдеться у вироці Київського райсуду, передають новини Харкова.

Поки місто здригалося від перших вибухів, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по Київському району міста вирішив, що його особисті справи важливіші за обов’язок.

У суді офіцер намагався виправдатися турботою про сім’ю. За його словами, вранці 24 лютого він прибув у підрозділ за тривогою, але вже за пів години йому зателефонувала дружина і поскаржилася на погане самопочуття через стрес.

Отримавши від начальства відмову на прохання поїхати та евакуювати рідних, Володимир просто написав рапорт на звільнення, здав посвідчення і вирушив на захід України. Свою втечу він аргументував тим, що займався лише інспекціями, пожеж не гасив, а отже, його відсутність нібито ні на що не вплинула.

Суд не сприйняв такі пояснення серйозно, нагадавши, що в особливий період система цивільного захисту має працювати на повну, незалежно від спеціалізації офіцера.

Хоча у квітні 2022 року чоловік таки повернувся до Харкова, коли дізнався про відкриту кримінальну справу, відповідальності уникнути не вдалося. За умисне ухилення від служби капітана засудили до двох років позбавлення волі з іспитовим строком на один рік.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів