У Харкові зʼявився перша в Україні підземна школа, яка зможе захистити дітей не тільки від бомбардувань, але й від радіації.
Про це голова наглядової ради акціонерного товариства “Трест Житлобуд-1” Олександр Харченко розповів «Суспільне Харків», передають Шо?!Новини.
Розпочалося будівництво підземної школи, яка представлятиме собою протирадіаційне укриття. Заклад відповідатиме всім нормативним вимогам, та вміщатиме одночасно до 450 учнів. Над його будівництвом працює “Трест Житлобуд-1”.
Харченко зазначив, що це бомбосховище, де можна буде проводити освітній процес. У приміщенні облаштують класні кімнати, тож, умови там будуть кращі за метрополітен. Зокрема для дітей обладнають місця для відпочинку. Тут будуть протирадіаційні двері, фільтри та очищувачі повітря.
Приблизна площа приміщення складатиме близько 1400 кв. метрів. Наступного року планується завершити основні будівельні роботи.
“З 1 листопада почнуть діяти нові норми до захисних споруд, за якими передбачена більша площа на кожного учня. Вимоги до вентиляції та захисту від радіації більш високі. Ті об’єкти, які пройшли експертизу до 1 листопада, можуть будувати за старими нормами, але ми робимо за новими”, — сказав Харченко.
