За час повномасштабної війни на Харківщині знешкодили понад 72 тисячі вибухонебезпечних предметів

У Харківській області і досі зберігається велика загроза мінної небезпеки.

Про це повідомляє Харківська ОВА, передають Шо?!Новини.

Наразі у Харківській області обстежують та знешкоджують вибухонебезпечні предмети 157 саперів та 62 одиниці спецтехніки.

Першочергово обстежують лінії електропередач, також реагують на заявки місцевих мешканців. За який час піротехніки встигли обстежити понад 3 тис. 160 га території, 2 тис. 57 км ЛЕП. Загалом вдалося знешкодити 72 тис. 304 вибухонебезпечних предметів.

Для Харківщини і досі залишається велика проблема замінування. Минулого тижня зафіксовано три випадки підриву в регіоні. 29 червня в Борівській, а 1 липня в Барвінківській громадах Ізюмського району підірвалася сільськогосподарська техніка. На щастя, постраждалих немає.

30 червня у селищі Панютине Лозівського району від гранати постраждав 13-річний хлопчик. Йому довелося ампутувати пальці на лівій руці.

Також вчора в Ізюмі вибухонебезпечний предмет здетонував у руках місцевого мешканця 1991 року народження. Чоловік отримав осколкові переломи стегна та гомілки. Зокрема він має численні осколкові поранення та опіки двох кистей.

Мешканців Харківської області в черговий раз закликають бути обережними та уникати ліси, лісосмуги, водойми та місцевість з високою травою. Деокуповані території залишаються найбільш небезпечними у регіоні.

Цікаві новини для Вас:

Новини партнерів