У Харкові масштабне задимлення.
Як діяти харків’янам в такій ситуації розповіли в Департаменті охорони здоров’я, передають Новини Харкова.
Харків накрило димом через велику кількість пожеж на території міста та за його межами. Зокрема горять мулові поля очисних споруд та лісові масиви.
Харків’янам радять бути обережними на дорогах та не відкривати вікна. А також проводити на вулиці якомога менше часу.
Спалювання трави забруднює повітря шкідливими речовинами. Це може призвести до захворювань дихальних шляхів, серцевих нападів та алергічних реакцій.
“Увійшовши до оселі, необхідно прийняти душ та змінити одяг. Двері, вікна, кватирки, балкони радять тримати зачиненими. Також необхідно підтримувати в будинку нормальну вологість повітря (40-70%), багато пити та регулярно закапувати ніс сольовими розчинами. Поза приміщенням медики радять одягати вологу марлеву маску, міняючи її кожні дві години”, – зазначають у Департаменті.
Якщо з’являться кашель, чхання, головний біль, запаморочення, нудота, подразнення очей та інші симптоми, слід терміново звернутися до медиків.
