Окупанти вигадали новий спосіб терору на Харківщині. Тепер дороги мінують дистанційно за допомогою мін, які реагують на наближення транспорту.
Про це повідомляє начальник Шевченківської СВА Сергій Старіков, передають новини Харкова.
У Шевченківській громаді попереджають про можливу появу сучасних мін, які при наближенні металевого предмета просто вибухають.
Головна небезпека в тому, що на таку міну навіть не потрібно наїжджати колесом. Вона реагує на зміну електромагнітного поля – як тільки до неї наближається автомобіль чи будь-який масивний металевий предмет, спрацьовує неконтактний детонатор. Вибухівку розкидають просто на асфальт або ґрунтові дороги.
Ці боєприпаси мають функцію самоліквідації (через 16-24 години), але до того моменту вони смертельно небезпечні.
Водіїв просять бути максимально уважними: якщо бачите на дорозі незрозумілий металевий предмет довжиною близько 30 см – не наближайтеся, це може бути останнім, що ви побачите.
